Каталог корисних інтернет-сайтів Способы измерения аудитории прессы Новини WAN Преса про Асоціацію

Каталог
Мапа сайту
Фотогалерея
Головна сторінка

Ukrainian Association of Press Publishers • Украинская Ассоциация Издателей Периодической Печати

У А В П П

About Us
Про Асоціацію
Приєднуйтесь!
Новини
Навчання
Професійний конкурс преси
Тендери УАВПП

Для членів УАВПП

Документи Асоціації
Юридичний сервіс
Інформаційний сервіс

 
На сайті В Інтернеті

Розповсюдження та промоушн

10 августа в Киеве прошло заседание Клуба сбытовиков

01.09.2006

На заседании клуба сбытовиков «Результаты подписной кампании на второе полугодие 2006 года и особенности подписной кампании на 2007 год» присутствовали представители многих издательств и других организаций, играющих важную роль в сфере распространения.

Были прослушаны выступления участников заседания.
Представители газеты «МИГ» (г.Запорожье) сообщили, что в 2006 г. было зарегистрировано много политических изданий. Также в изданиях присутствовало большое количество рекламы. Представители газеты считают, что стоит предлагать юридическим лицам подписать своих сотрудников на издания. Второе полугодие по подписке было менее результативным, чем первое – было потеряно 2000 подписчиков. Многие из подписчиков осуществляют годовую подписку в кредит через банк.
Можно использовать такие способы подписки, как подписка через аптеки, подписка через СМС, с последующем перезваниванием людям из колл-центра.

Газета «Панорама» (г.Сумы) рассказала о положительном опыте телемаркетинга. Участница заседания рассказала о позитивном примере газеты «Кафа», которая увеличила за счет телемаркетинга подписку на 25%, звоня и предлагая подписку на издания по телефонной базе.

Представители журнала «Афиша» рассказали о своей программе лояльности подписки для получения дисконтной карты. Программа лояльности начинает привлекать новых партнеров. Сейчас насчитывается уже около 300 партнеров. Скидки партнеры устанавливаю сами.

Участники заседания, представляющие журнал «Эксперт» сообщили о том, что комплекты с региональными изданиями пользовались очень малым успехом, подписка дала мало. Первая подписка через СМС была не очень удачной, при прозвоне этих баз примерно половина подписчиков подписалась.

Евгений Ковалевский, представляющий подписное агентство «Саммит» рассказал о своем каталоге, который выпускается тиражом в 100 тысяч экземпляров. По Киеву из них распространяется 40 тысяч. 99% подписчиков составляют юридические лица. Лидерами по подписке являются бухгалтерские издания.
Ковалевский сообщил, что 60% подписных изданий составляют издания украинских издательств, 30% - российских, и 10% - издательст дальнего зарубежья.

Представители Укрпочты рассказали о том, что общая тенденция по подписке такова, что за последний год количество подписчикова выросло на 1%. Что касается статистики по группам изданий (общеукраинских, местных), увеличились тиражи западных изданий.

Виталий Максимов, PR-директор издательства «Экономика» рассказал об интересных способах привлечения подписчиков, как, например, размещение в журнале бессмысленной рекламы с номером телефона, по которому звонящий переадресовывается в отдел подписки.

Что касается акций по стимулированию, подписное агентство «Саммит» сообщило, что самая удачная акция была проведена среди бухгалтерских изданий. Также обсуждались варианты акций с фотографиями подписчиков, когда их печатают в газете.

Издательство «Экономика» имеет опыт с проведением акции, которая состоит в создании карточных шаржей, которые выдавались за подписку на полугодие.

Насчет акций в супермаркетах, такой вариант не дает ни подписки, ни увеличения продаж. Это только продвижение на рынке и создание эффекта присутствия. Кроме того, такой вариант стоит очень много денег. В супермаркетах прикассовая зона расписана на несколько месяцев вперед.

С полным текстом выступления представителей "Укрпочты" можно ознакомиться ниже:

"Значення і роль засобів масової інформації, в тому числі друкованих, в сучасному суспільстві величезне по своєму впливу. Саме через це засоби масової інформації уже давно називають „четвертою владою”.
Для формування єдиного інформаційного простору і створення сприятливих умов для діяльності засобів масової інформації, в Україні прийнято ряд Законів та інших нормативних актів: Закон Україну „Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів” „Про друковані засоби масової інформації (пресу) в України”, „Про видавничу справу”, „Про рекламу”.
З іншого боку, важливість роботи з організації передплати, доставка періодичних видань через поштову мережу визначається тим, що цей вид діяльності є традиційним для більшості поштових адміністрацій країн СНД. Пошта накопичила великий досвід роботи з періодичними друкованими виданнями і готова змінювати організацію своєї роботи таким чином, щоб в повній мірі задовольняти потреби наших клієнтів.
Існуюча багаторівнева система приймання передплати і доставки періодичних видань в Україні дісталася нам в спадок з часів Радянського Союзу. Що це за система?
1. Всі договори на розповсюдження центральних вітчизняних та зарубіжних видань з видавцями укладає Державне підприємство „Преса”, яке знаходиться в сфері управління Міністерству транспорту та зв’язку України.
2. На підставі укладених угод та затверджених тарифів ДП „Преса” формує передплатні каталоги.
3. Укрпошта на підставі договору доручення, укладеного з ДП „Преса”, через свою мережу здійснює оформлення передплати і доставку періодичних видань передплатникам.
Що стосується періодичних видань місцевої сфери розповсюдження, - Укрпошта виконує повний цикл робіт від укладання угод з видавцем до оформлення і доставки передплатних видань, а також розрахунків з видавцями.
Існуюча форма приймання передплати на періодичні друковані видання, їх доставка кінцевому споживачу, яка добре зарекомендувала себе в умовах планової соціалістичної економіки, тепер почала давати збої. Це пов’язано з тим, що принципово новий тип відносин між контрагентами, що базується на ринкових механізмах, зміни в економічній, політичній, соціальній сферах, привели до появи ряду проблем, які мають важливе значення в справі розповсюдження періодичних друкованих видань через пошту.
Які це проблеми:
1. Доставка клієнтам в день виходу з друку багатотиражних періодичних видань загальнодержавної сфери розповсюдження.
2. Порядок формування Державою тарифів на приймання передплати та доставку періодичних друкованих видань.
3. Стан абонентського господарства (індивідуальні поштові скриньки споживачів).
А тепер детальніше щодо кожної зі згаданих проблем.
Перевезення та доставка періодичних видань здійснюється автомобільним транспортом Укрпошти і “прив'язуються” до графіків виходу видань із друку і термінів доставки поштових відправлень.
Тому в день виходу видань із друку центральні видання доставляються передплатникам у м.Києві, 20 обласних центрах, 250 райцентрах і в 15080 населених пунктах (51,1% до загальної чисельності населених пунктів).
На другий день – передплатникам в АР Крим, м.Севастополь, 3-х обласних центрів (Донецьк, Луганськ, Ужгород), 240 райцентрів і 12382 населених пунктах (42,3%).
На третій день – у 1984 населених пунктах (6,7%)
Доставка обласних і районних газет передплатникам забезпечується, як правило, у день виходу їх із друку.
Можливість доставки центральних періодичних видань у день виходу їх із друку в усі населені пункти країни неодноразово і детально пророблялася фахівцями Укрпошти. Висновок такий: Для кардинального вирішення проблеми своєчасної доставки центральних періодичних видань видавцям необхідно відкрити пункти децентралізованого друку в обласних центрах (Львів, Дніпропетровськ, Одеса, Донецьк, Сімферополь). Особливо це актуально для щоденних газет. Укрпошта неодноразово пропонувала це зробити. Тим більше, що техніка і фахівці в областях є. На жаль, видавці неохоче йдуть на відкриття пунктів децентралізованого друку. У випадку відкриття таких пунктів, Укрпошта готова змінити існуючі графіки і маршрути руху автомобільного транспорту і забезпечити доставку періодичних видань в усі газетні вузли України.
У радянські часи в Україні, як і в інших республіках Союзу, існувала відпрацьована система друку загальнодержавних видань децентралізовано в обласних центрах. Потім газети і журнали доставляли у віддалені сільські райони літаками АН-2, і навіть за таких умов, газета “Правда” у 1988 році доставлялася передплатникам у день виходу тілько в 98,2% райцентрів і міст обласного крайового і республіканського підпорядкування не говорячи уже про села.
По нашому глибокому переконанню рішення проблеми доставки передплатних періодичних видань у день їх виходу з друку в усі населені пункти країни можливе тільки лише за умови відкриття всіма центральними виданнями пунктів децентралізованого друку.
Друга проблема – це порядок державного регулювання тарифів на приймання передплати і доставку періодичних видань.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1999р. №1548 (з унесеними змінами), тарифи на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою встановлюються Мінтрансзв'язку за погодженням з Мінекономіки.
На виконання зазначених постанов Кабінету Міністрів, наказом Держкомзв'язку від 21.09.2001р. №142 затверджено тарифи на передплату та доставку періодичних друкованих видань. Тарифи розраховано на основі фактичних витрат підприємства 2000 року, та залишаються незмінними протягом п'яти років.
За цей час відбулося значне зростання витрат підприємства, пов’язане насамперед із ростом законодавчо встановленого рівня мінімальної заробітної плати, значно підвищилися ціни на паливно-мастильні матеріали, утримання приміщень тощо.
Зазначену ситуацію щодо тарифів на послуги, ускладнює дія частини 2 статті 9 Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, згідно якої тариф на оформлення передплати та доставку передплатникам друкованих періодичних видань повинен становити не більше 40 відсотків собівартості виготовлення одного примірника передплатного видання.
Незважаючи на об'єктивні фактори щодо зростання витрат на одиницю продукції в державі, що підтверджується зростанням видавничої вартості видань, собівартість їх виготовлення, яка приймається підприємством при розрахунку тарифів згідно ч. 2 ст. 9 Закону України, протягом 2002 – 2006 року залишається незмінною.
Найгострішою проблемою для нашого підприємства є вкрай незадовільний стан індивідуальних поштових скриньок у багатоквартирних будинках. Не помилюся, якщо скажу, що біля половини з них не забезпечують схоронність поштової кореспонденції. Це викликає справедливі претензії з боку клієнтів з питань доставки листів, періодичних видань, рахунків і ін. Крім того, збільшилися випадки, коли в обласних центрах поштові скриньки до такого ступеня забиті різними рекламно-інформаційними матеріалами, що неможливо вкласти поштову кореспонденцію.
Поганий стан поштових скриньок привів до зменшення передплати в першу чергу на дорогі журнали і газети, і є серйозним стримуючим фактором збільшення обсягів традиційних поштових послуг, погіршує якість нашої роботи.
На жаль, Укрпошта не має реальних важелів для істотного поліпшення стану поштових скриньок, вони перебувають на балансі житлово-комунальних управлінь, об'єднань мешканців.
Один зі шляхів рішення цієї проблеми ми бачимо в тому, щоб у рамках місцевих бюджетів виділяти цільові кошти на заміну, ремонт поштових скриньок.

Передплатна кампанія на 2007 рік буде розпочата в першій декаді вересня 2006 року.
В усіх населених пунктах країни в об’єктах поштового зв’язку та пунктах приймання передплати в зручний для населення, підприємств, установ та організацій час буде організовано:
- приймання передплати
- “Куточки передплатника”;
- виїзні робочі місця на великих підприємствах, в установах і навчальних закладах, на ярмарках та місцях масового відпочинку населення;
- ефективну роботу листонош, громадських розповсюджувачів преси, передбачивши матеріальне стимулювання за її виконання.
З метою активізації передплатної кампанії на 2007 рік буде розроблено та впроваджено наступні заходи:
- розміщено рекламні плакати про відкриття передплати на 2007 рік в усіх відділеннях зв’язку;
- оголошення в місцевих газетах про початок передплатної кампанії;
- оголошення про відкриття передплати на місцевому телебаченні та радіо;
- приймання передплати з виїздом до передплатника;
- організація виїзних робочих місць та додаткових пунктів приймання передплати;
- активізація роботи з передплатниками – юридичними особами, а саме: направлення інформаційних листів про відкриття передплати;
- координація роботи з місцевими органами державної виконавчої влади;
- проведення днів передплатників із запрошенням видавців;
- запровадження матеріального стимулювання працівників підприємства за підсумками передплатної кампанії."


УАИПП


Комментарии:

Нет комментариев



Прокомментировать

Имя:
E-mail:
Текст:



Версія для друку

Галузь преси

Новини
Анонси галузевих заходів
Медіа-законодавство
Медіа-аналітика
Медіа-спец
Дослідження
Регіональна преса 2005
Довідник видавця
Каталог корисних сайтів

© 2004-2024 УАВПП

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси:
(044) 289-99-90
info@uapp.org


УАВППГалузь пресиМедіа-спецРозповсюдження та промоушн10 августа в Киеве прошло заседание Клуба сбытовиков
  Rambler's Top100 SEO-каталог