|
Поліграфія і папір
|
Олексій Усенко, віце-президент „Бліц-Інформу”: „Прихована приватизація поліграфічної галузі під керівництвом людей Януковича й Табачника несе загрозу не лише демократії, а й українській державі”
04.03.2005
17 лютого в конференц-залі інформаційного агентства Інтерфакс-Україна відбулася прес-конференція за участю співробітників Холдингової компанії „Бліц-Інформ” та багатьох поліграфічних підприємств України. Учасників об’єднало те, що всі вони постраждали від прихованої приватизації поліграфічної галузі.
Прес-конференції передував мітинг працівників редакції журналу БІЗНЕС та колективу Видавництва „Бліц-інформ”, що пройшов недалеко від метро „Лісова”, де видавництво орендує приміщення. На прес-конференції головний редактор БІЗНЕСУ Ігор Канівський, віце-президент Холдингового товариства „Бліц-Інформ” Олексій Усенко та вже колишні керівники найбільших поліграфічних об’єднань зі всієї України розповіли присутнім про обставини фактичного, на їхню думку, захоплення вітчизняної поліграфічної галузі групою державних менеджерів. У таких діях вони звинуватили представників старої влади – ставлеників Віктора Януковича та Дмитра Табачника.
Усе почалося з журналістського розслідування щодо функціонування Державної Акціонерної Корпорації (ДАК) „Укрвидавполіграфія”, що його проводив журнал БІЗНЕС. Приводом для такого розслідування були різні господарські суперечності в діяльності ДАКу. Проте, за словами організаторів прес-конференції, виявилося, що саме створення ДАКу мало на меті приховану приватизацію поліграфічної галузі з метою взяття контролю над ЗМІ перед президентськими виборами-2004 та парламентськими виборами-2006. Акцією керували Ярослав Бабій та Владислав Миленький, що пов’язані з Янековичем і Табачником.
Результатом таких дій, за словами пана Каневського, стали масові порушення чинного законодавства з боку керівництва ДАКу, в тому числі брутальна зміна керівників багатьох поліграфічних комплексів та призначення на ці місця ставлеників Табачника, а також численні погрози розправою після очікуваної перемоги Віктора Януковича. Серед постраждалих від таких дій є найбільші поліграфічні підприємства, як-от: „Наддніпрянська правда” (Херсон), „Вільна Україна” (Львів), „Поділля” (Хмельницький), видавничо-поліграфічний комбінат „Збруч” (Тернопіль), книжкова фабрика „Глобус” (Харків), „Київська правда” та інші.
Після різкої зміни політичної ситуації погрози не зменшилися, оскільки панове Миленький і Бабій, як стверджують працівники БІЗНЕСу, ніби вже знайшли спільну мову з новою владою. Отже, цей „беспредел” продовжується за спиною вже нової влади. Апогеєм таких дій стала загроза виселення редакції БІЗНЕСу з помешкань, які вона орендує. Такі дії спричинять не лише великі фінансові втрати для журналу Бізнес та Видавництва „Бліц-Інформ”, а й для Деснянського району. Адже саме „Бліц-Інформ” є основним платником податків у районі – надходження від нього складають десь 80% бюджету району. Крім цього, за словами Олексія Усенка, наслідки керування ДАКом людей, що не є професіоналами в цій галузі, є вкрай негативні. Пан Усенко звинуватив ДАК „Укрвидавполіграфія” в незаконному розпорядженні майном. За його словами, сама організація ДАКу була недоцільною.
Таким чином, як вважає скривджена сторона, зараз під загрозою опинилося 80% друкованих видань України, які завтра можуть вже не мати поліграфічної бази. А це, за словами віце-президента „Бліц-Інформу”, несе загрозу безпеці держави та її демократичному статусу.
Подальші плани організаторів прес-конференції прозорі – порушити кримінальну справу проти ДАК „Укрвидавполіграфія” та донести правдиву інформацію про приховану приватизацію до президента України та нового уряду.
Автор: Владислав Журба, відділ інформації УАВПП
Комментарии:
Нет комментариев
Прокомментировать
|
|
Версія для друку
|
|
|