|
Бібліотека
|
Громадянська журналістика: місцеве самоврядування, участь громадськості та професійні стандарти ЗМІ. Порадник для місцевих мас-медіа.
Посібник “Громадянська журналістика” підготували експерти у сфері місцевого самоврядування та фахівці-медійники.
Брошура є завершальним етапом навчальної програми “Громадянська журналістика”, що її реалізовано в межах проекту “Голос громадськості”.
“Голос громадськості” працює за фінансової підтримки Канадського агентства з міжнародного розвитку. Виконавцями проекту є Світовий банк і місцеві партнери — компанія ПАДКО та Міжнародний центр перспективних досліджень. “Голос громадськості”, започаткований у листопаді 2003 року, завершиться до кінця 2007 року. Проект, що охоплює шість міст України — Луцьк, Коломию (Івано-Франківська обл.), Чернігів, Комсомольськ (Полтавська обл.), Макіївку (Донецька обл.) та Алчевськ (Луганська обл.), має на меті передусім поліпшення якості місцевих послуг через впровадження механізмів та процедур, спрямованих на підвищення ролі громадськості у побудові в Україні ефективної, відповідальної та відкритої влади місцевого рівня.
Дуже важливою ланкою між громадою та владою, неодмінним елементом справді демократичного суспільства є засоби масової інформації, оскільки вони правлять не лише за інструмент донесення голосу громадськості до влади, а й за засіб інформування громадськості про діяльність влади. Тож від професійності журналістів і редакторів, а надто місцевих газет, теле- та радіостанцій, залежить, наскільки добре громадяни знатимуть свої права, якою мірою вони зможуть впливати на місцеву владу й самі брати участь у місцевому самоврядуванні.
Саме тому в межах проекту “Голос громадськості” була організована навчальна програма для журналістів шести “пілотних” міст — “Громадянська журналістика”. Програма складалася з двох частин — навчання основ місцевого самоврядування в Україні та залучення до нього громадськості і навчання сучасних стандартів журналістики. Бо ж журналістові конче потрібно не лише поглиблювати свої знання про місцеве самоврядування, а й постійно підвищувати професійну кваліфікацію, щоб ефективно спілкуватися зі своїми читачами (глядачами, слухачами).
Цей посібник, що містить узагальнений виклад навчальної програми, допоможе всім зацікавленим журналістам краще зрозуміти принципи місцевого самоврядування та сучасні його проблеми в Україні, більше довідатися про наявні механізми взаємодії громади та влади, а також вдосконалити свою професійну майстерність у висвітленні такої тематики.
У першій частині брошури йдеться про основи місцевого самоврядування в Україні та про участь у ньому громадськості. Друга частина знайомить з ефективними методиками роботи з інформаційним матеріалом та способами отримання потрібної інформації. Окрему увагу присвячено галузевій сегментації в журналістиці, можливостям успішної співпраці з прес-службами міської влади, журналістському розслідуванню, техніці написання заголовків, кодексові етики українського журналіста.
Автори щиро сподіваються, що цей посібник стане в пригоді багатьом журналістам і редакторам місцевих газет, радіостанцій та телеканалів, а також іншим мешканцям міст України: вони матимуть краще уявлення про повноваження місцевої влади, принципи її роботи, свої права та громадянські обов’язки і завдяки застосуванню таких знань зможуть одержувати муніципальні послуги вищої якості. Незважаючи на заплутаність українського законодавства та непросту практику, у цій брошурі ми спробували розповісти вам, шановний читачу, про складні речі простими словами. Сподіваємося, що й ви подаватимете складну інформацію своїм читачам, глядачам, слухачам у легкій для сприйняття формі.
Повна версія документу - ZIP-архів, 685 Kb
ZIP-файл
|
|
Версія для друку
|
|
|