Юридична аналітика


Взаємодія видавців і журналістів
  Угода про розподіл виробничих стосунків та гарантій незалежності редакційної політики та Приклад структури розділів та положень «Засад редакційної політики» для окремої редакції (на основі «Редакційних настанов Бі-Бі-Сі»)

  Зразок Договору про розміщення статті в газеті

Обговорити на форумі
Текст Закону "Про вибори народних депутатів України" відрізняється від того, за який проголосувала Верховна Рада
  Десятого серпня на офіційному сайті Президента України з‘явилася інформація про підписання Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про вибори народних депутатів України”. Сам Закон теж розміщений на сайті www.president.gov.ua

  Інститут Медіа Права привертає увагу до однієї серйозної, на нашу думку, проблеми. Справа в тому що, текст, що став Законом, відрізняється, від тексту, за який голосували народні депутати у Верховній Раді України! Нижче два уривки: ліворуч текст законопроекту, який був підготовлений у Верховній Раді до другого читання, взятий з сайту www.rada.kiev.ua У нас немає підстав підозрювати, що в руках депутатів під час голосування був якийсь інший текст. Праворуч – текст закону, який був направлений Президенту на підпис і який зрештою став Законом.

Обговорити на форумі
Реклама тютюнових виробів
  Про правила розміщення реклами тютюнових виробів, відповідно до ст. 22 Закону України "Про рекламу"

Обговорити на форумі
Про рекламу "цілителів"
  Дійсно законодавством дозволена і певним чином врегульована медична діяльність в галузі народної і нетрадиційної медицини і на сьогоднішній день все більша і більша кількість людей займається підприємницькою діяльністю саме в цій сфері. Яким же чином їм дозволено рекламувати свою діяльність?

Обговорити на форумі
Cенсации нового бюджета
  Итак, «новый» бюджет-2005 в минувший четверг, 31 марта, официально опубликован. Уже сегодня, в отличии от властей, которые не спешат с официальными разъяснениями, можно сделать некоторые выводы о последствиях принятия этого документа, особенно для ЧПЕНов – частных предпринимателей – плательщиков единого (фиксированного) налога. Да и остальным «субъектам хоздеятельности» стоит серьезно призадуматься над изменением «схем».

Обговорити на форумі
Основний список видів підприємницької діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності”
  Увага! Даний список – не є повним або виключним (особливо стосовно тих видів діяльності, що перелічені в ст. 2) – його зроблено на основі одного Закону України ”Про ліцензування деяких видів підприємницької діяльності”. В багатьох випадках ліцензуванню підпадає діяльність, що прямо не вказано в даному переліку (наприклад ліцензується не тільки діяльність з працевлаштування за кордоном, а й консультування з приводу працевлаштування за кордоном).

Обговорити на форумі
По поводу проверок соблюдения рекламного законодательства органами исполнительной власти по делам защиты прав потребителей
  Согласно ст. 27 Закона Украины «О рекламе» органы исполнительной власти по делам защиты прав потребителей (т.е. так называемые главные управления по делам защиты прав потребителей) производят проверку соблюдения законодательства в сфере рекламы. Многие заинтересованные лица до сих пор ошибочно считают, что нормы Указа Президента Украины "О некоторых мерах по дерегулированию предпринимательской деятельности" от 23.07.98 г. N 817/98 в полной мере распространяются и на деятельность органов по защите прав потребителей. Это не соответствует действительности.

Обговорити на форумі
Використання імені особи
  При написанні статей журналісти майже завжди згадують імена осіб – політичних та громадських діячів, „зірок” шоу-бізнесу та просто пересічних громадян.
  Які ж норми права потрібно враховувати в роботі кореспондентами, журналістам та редакторам газет та журналів?

Обговорити на форумі
Про отримання ліцензій і дозволів в сфері туристичного бізнесу
  Відповідно до ст. 5 Закону України "Про туризм" учасниками відносин, що виникають при здійсненні туристичної діяльності, є юридичні та фізичні особи, які створюють туристичний продукт, надають туристичні послуги (перевезення, тимчасового розміщення, харчування, екскурсійного, курортного, спортивного, розважального та іншого обслуговування) чи здійснюють посередницьку діяльність із надання характерних та супутніх послуг, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (туристи, екскурсанти, відвідувачі та інші), в інтересах яких здійснюється туристична діяльність.

Обговорити на форумі
Потребительская корзина и пожиточный минимум - в чём отличия?
  Термин потребительская корзина в том понимании, в котором мы привыкли его использовать в законодательстве не существует.

Обговорити на форумі

© УАВПП,
Rambler's Top100
***