Способы измерения аудитории прессы Собственная газета за $10 тыс Новини WAN Список членів Української асоціації видавців періодичної преси

Каталог
Мапа сайту
Фотогалерея
Головна сторінка

Ukrainian Association of Press Publishers • Украинская Ассоциация Издателей Периодической Печати

У А В П П

About Us
Про Асоціацію
Приєднуйтесь!
Новини
Навчання
Професійний конкурс преси
Тендери УАВПП

Для членів УАВПП

Документи Асоціації
Юридичний сервіс
Інформаційний сервіс

 
На сайті В Інтернеті

Огляди законодавства

Огляд законодавства і законопроектів, пов’язаних з діяльністю друкованих ЗМІ станом на 13 червня 2005 року

13.06.2005

Протягом тижня 06.06 – 11.06.2005 Верховна Рада України працювала у комітетах і фракціях, пленарних засідань не відбувалося. За цей час органами державної виконавчої влади не було прийнято і опубліковано документів, які б безпосередньо впливали на діяльність друкованих ЗМІ. Серед нормативно-правових актів, які опосередковано можуть впливати на діяльність періодичних друкованих видань, можна зазначити такі:

10 червня 2005 року оприлюднено Наказ Державної податкової служби України № 185 від 24.05.2005 „Про зміни та доповнення до Положення про Реєстр платників податку на додану вартість”. Даним наказом змінено порядок оприлюднення даних з реєстру,

„35. Для інформування платників податку Державна податкова адміністрація України щомісяця у термін до 12 числа місяця оприлюднює на web-сайті Державної податкової адміністрації України (www.sta.gov.ua):
дані з Реєстру із зазначенням найменування або прізвища, імені та по батькові платника податку, індивідуального податкового номера, номера Свідоцтва або Спеціального свідоцтва, дати його видачі;
інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників податку на додану вартість за заявою платника податку або з ініціативи органів державної податкової служби чи рішенням суду, а саме: про анульовані Свідоцтва та Спеціальні свідоцтва платників податку із зазначенням індивідуальних податкових номерів, дат анулювання, причин анулювання та підстав для анулювання свідоцтв”.

Даний нормативний акт дозволяє друкованим засобам масової інформації, як суб’єктам господарювання, оперативно з’ясовувати наявність і номери свідоцтв платника ПДВ власних контрагентів.

9 червня 2005 року оприлюднено звернення Кабінету Міністрів України № 2892/0/2-05 від 18.04.2005 року, до Голови Верховного Суду України В.Т.Маляренко. У цьому зверненні Кабінет Міністрів України, всупереч встановленому законодавством України порядку, фактично розтлумачує Голові Верховного суду, як саме необхідно застосовувати Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів України”, зокрема, щодо застосування пільгового режиму оподаткування для суб’єктів господарювання, що діють у технологічних парках, СЕЗ та на ТПР. Хоча дане звернення не впливає безпосередньо на діяльність друкованих ЗМІ, воно демонструє втручання органів виконавчої влади у діяльність судової влади і перевищення Кабінетом Міністрів України наданих йому повноважень. Такий підхід загрожує принципам розподілу влади у державі і порушує конституційні засади діяльності держави, а відтак у перспективі зачіпає інтереси і друкованих засобів масової інформації.

Відповідно до Розкладу засідань Верховної Ради України на період з 14 по 17 червня 2005 року, на розгляд народних депутатів планується винести наступні законопроекти, які тим чи іншим чином впливатимуть на діяльність друкованих ЗМІ.

16 червня 2005 року буде розглянуто Проект Закону України про внесення змін до Закону України „Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” (щодо відмови в державній реєстрації) (друге читання) (реєстр. № 5166). Як зазначалось у попередніх оглядах, даний законопроект дозволить вирішити проблему „клонування” назв газет і журналів. Відповідно до інформації з Комітету з питань свободи слова та інформації, даний законопроект у разі його винесення на засідання має великі шанси бути прийнятим у цілому.

Серед орієнтовних питань діяльності Верховної Ради України на 21-24 червня 2005 року зазначено:
– законопроекти про мови в Україні; як зазначалось у попередніх оглядах, у Верховній Раді України зареєстровано 13 законопроектів, що тим чи іншим чином регулюють питання застосування мов в Україні, на даний момент з огляду на заполітизованість цього питання дуже мало шансів прийняття за основу того чи іншого проекту;
– законопроекти про внесення змін до Закону України „Про рекламу” щодо мови реклами; як вже зазначалось у попередніх оглядах, законопроекти намагаються врегулювати мову реклами, а також певні особливості застосування рекламного законодавства (зокрема щодо ідентифікації реклами).


Автор: Алі Сафаров, директор аналітико-правового відділу УАВПП

Версія для друку

Галузь преси

Новини
Анонси галузевих заходів
Медіа-законодавство
Медіа-аналітика
Медіа-спец
Дослідження
Регіональна преса 2005
Довідник видавця
Каталог корисних сайтів

© 2004-2024 УАВПП

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси:
(044) 289-99-90
info@uapp.org


УАВППГалузь пресиМедіа-законодавствоОгляди законодавстваОгляд законодавства і законопроектів, пов’язаних з діяльністю друкованих ЗМІ ста
  Rambler's Top100 SEO-каталог