Олигархические и другие СМИ: что же теперь будет? Собственная газета за $10 тыс Президент і Рада директорів Новини WAN

Каталог
Мапа сайту
Фотогалерея
Головна сторінка

Ukrainian Association of Press Publishers • Украинская Ассоциация Издателей Периодической Печати

У А В П П

About Us
Про Асоціацію
Приєднуйтесь!
Новини
Навчання
Професійний конкурс преси
Тендери УАВПП

Для членів УАВПП

Документи Асоціації
Юридичний сервіс
Інформаційний сервіс

 
На сайті В Інтернеті

Огляди законодавства

Огляд законодавства і законопроектів, пов’язаних з діяльністю друкованих ЗМІ станом на 23 червня 2005 року

23.06.2005

Протягом 13-22 червня 2005 року органами законодавчої та виконавчої влади прийнято наступні регуляторні акти або вчинено інші дії, які впливають або можуть вплинути на діяльність друкованих ЗМІ.

У Верховній Раді України:

– 16 червня 2005 року – відхилено проект Закону України „Про внесення змін до Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” (щодо відмови в державній реєстрації) (друге читання) (реєстр. № 5166). Законопроект дозволяв вирішити проблему з „клонуванням” друкованих засобів масової інформації. На даний момент аналогічного законопроекту у Верховній Раді не зареєстровано.
– 22 червня 2005 року – прийнято у першому читанні за основу узгоджений проект Закону України „Про вибори народних депутатів України” (узгоджений з законопроектів №№ 6531, 6531-1, 6531-2). Проект є новою редакцією Закону України „Про вибори народних депутатів України”. На даний момент процедура виборів народних депутатів України регулюється Законом України „Про вибори народних депутатів України” від 18 жовтня 2001 року зі змінами і доповненнями. З 1 жовтня 2005 року набирає чинності Закон України „Про вибори народних депутатів України” від 25 березня 2004 року.

Про прийняття регуляторних актів, що впливали б на діяльність друкованих засобів масової інформації, в органах державної виконавчої влади, наразі невідомо.

Відповідно до Розкладу пленарних засідань Верховної Ради України на 21-24 червня 2005 року планується розглянути наступні законопроекти, що тим чи іншим чином можуть вплинути на діяльність друкованих засобів масової інформації:
– 24 червня 2005 року – проект Закону України про внесення змін до Закону України „Про рекламу” (реєстр. № 4359, внесений народним депутатом М.М.Добкіним). Законопроект пропонує відводити попередженням про шкоду алкоголю та тютюну не менш 45% площі рекламного блоку.

Орієнтовно на розгляд Верховної Ради України 5-8 липня (останній пленарний тиждень сесії) планується винести наступні законопроекти, що тим чи іншим чином можуть вплинути на діяльність друкованих засобів масової інформації:
– Законопроекти про мови в Україні, як зазначалось у попередніх оглядах, у Верховній Раді України зареєстровано 13 законопроектів, що тим чи іншим чином регулюють питання застосування мов в Україні, на даний момент з огляду на за політизованість цього питання дуже мало шансів прийняття за основу того чи іншого проекту;
– Законопроекти про внесення змін до Закону України „Про рекламу” (щодо мови реклами, а також ідентифікації реклами), ці законопроекти вже неодноразово планувались до розгляду, проте розглянуті не були.


Автор: Алі Сафаров, директор аналітико-правового відділу УАВПП

Версія для друку

Галузь преси

Новини
Анонси галузевих заходів
Медіа-законодавство
Медіа-аналітика
Медіа-спец
Дослідження
Регіональна преса 2005
Довідник видавця
Каталог корисних сайтів

© 2004-2021 УАВПП

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси:
(044) 289-99-90
info@uapp.org


УАВППГалузь пресиМедіа-законодавствоОгляди законодавстваОгляд законодавства і законопроектів, пов’язаних з діяльністю друкованих ЗМІ ста
  Rambler's Top100 SEO-каталог