|
Новини медіа-об`еднань
|
Рекламний ринок в Україні буде мати свій етичний кодекс?
15.03.2005
Всеукраїнська рекламна коаліція та Індустріальний телевізійний комітет вийшли з ініціативою створити етичну модель регулювання реклами, а саме - «Рекламний кодекс України» (РК).
Як йдеться в прес-релізі зазначених організацій, "однією з головних умов ефективності системи саморегулювання в сфері реклами є вироблення визначених етичних кодексів реклами".
Ініціатори проекту підкреслюють, що "такі кодекси, що вирізняються детальністю регламентації різних видів діяльності і твердістю норм, розроблені практично у всіх країнах, де є органи саморегулювання, і Україна не може бути винятком".
Для написання кодексу пропонується створити робочу групу, в яку б увійшли "представники різних професійних об’єднань, які презентують дану індустрію – електронні та друковані ЗМІ, рекламні агенції, оператори зовнішньої реклами, а також всі зацікавлені організації та об'єднання".
Кінцевим терміном запису бажаючих у робочу групу оголошено четвер, 31 березня 2005 року. Записатись у робочу групу, можна написавши листа на адресу: info@merezha.org.ua або mrl@adcoalition.org.ua
По створенню кодексу організатори пропонують наступний алгоритм:
• Запрошення всіх учасників ринку до робочої групи;
• Круглий стіл «Основні принципи Рекламного Кодексу України», де буде сформовано засади, на яких буде грунтуватись РК;
• Написання проекту РК в робочій групі;
• Дискусія навколо сформованого проекту РКв широких колах;
• Громадські слухання по проекту РК, де проект Рекламного Кодексу набуде остаточної редакції;
• Підписання Рекламного Кодексу усіма зацікавленими сторонами.
На думку авторів проекту, ініціатива створення Рекламного кодексу є "рішенням, яке врегулює стосунки між всіма учасниками ринку, а не лише держави і медіа".
"Телекритика",за інф.ІТК та Всеукраїнської рекламної коаліції
|
|
Версія для друку
|
|
|