Новини WAN "Гаряча лінія" Задай питання юристу! Фотогалерея УАВПП. Цікаві фото видавців... Список членів Української асоціації видавців періодичної преси

Каталог
Мапа сайту
Фотогалерея
Головна сторінка

Ukrainian Association of Press Publishers • Украинская Ассоциация Издателей Периодической Печати

У А В П П

About Us
Про Асоціацію
Приєднуйтесь!
Новини
Навчання
Професійний конкурс преси
Тендери УАВПП

Для членів УАВПП

Документи Асоціації
Юридичний сервіс
Інформаційний сервіс

 
На сайті В Інтернеті

Ринок преси України

Микола Томенко оприлюднив заяву щодо напрямків законодавчої діяльності у сфері ЗМІ

05.05.2006

"До першого засідання нової Верховної Ради треба не втрачати час, а вже зараз визначитися з пріоритетними напрямками законодавчої діяльності, зокрема, у сфері інформації та ЗМІ." Про це заступник керівника БЮТ Микола Томенко заявив сьогодні під час «круглого столу», організованого Інститутом політики, на який були запрошені депутати з різних фракцій нового парламенту, що планують працювати в Комітеті ВР з питань свободи слова та інформації.

Першочергові кроки, які необхідно зробити в інформаційній сфері, на думку Томенка, можна окреслити, аналізуючи уроки та досягнення Верховної Ради. Серед останніх заступник керівника БЮТ відзначив достатньо високий ступінь відкритості діяльності цього Комітету на відміну від попередніх часів.

Розпочинати роботу нового складу Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко запропонував з відновлення роботи Громадської ради при Комітеті, а також з перетворення процедури дискусії навколо всіх законопроектів, що стосуються медіасфери, на режим широкого громадського обговорення.

В першу чергу, на думку Томенка, новому складу Комітету з питань свободи слова та інформації за участю медіаекспертів варто було б відредагувати Закон України «Про телебачення та радіомовлення», який містить в собі занадто багато суперечностей. «Друга проблема, яку, на жаль, не вирішив попередній парламент, - це розв’язання перманентного конфлікту між інститутами, які за законом повинні опікуватися діяльністю ЗМІ – між Держтелерадіо, Нацрадою та Верховною Радою, що виробляє загальну стратегію інформаційної політики в країні. Третя принципова проблема стосується логіки і темпів роздержавлення засобів масової інформації, а також реанімація процесу створення в Україні суспільного мовлення», - зазначив Томенко.

Він також звернув увагу на проблему ЗМІ як бізнесу, зокрема, на здатність українського медіаринку на конкурування, наприклад, з російським, а також на проблему врегулювання рекламної політики. «Наша команда завжди відстоювала обмеження впливу зовнішньої реклами, особливо тої, яка стосується реклами алкоголю та тютюну», - нагадав Томенко. Він зазначив, що всі ці проблеми – лише маленька частка невирішених питань в інформаційній політиці України. І вирішувати їх потрібно якнайшвидше і враховуючи потреби насамперед суспільства, а не кількох монополістів медіаринку.

За інформацією прес-служби М.В. Томенка


Источник: Телекритика

Версія для друку

Галузь преси

Новини
Анонси галузевих заходів
Медіа-законодавство
Медіа-аналітика
Медіа-спец
Дослідження
Регіональна преса 2005
Довідник видавця
Каталог корисних сайтів

© 2004-2024 УАВПП

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси:
(044) 289-99-90
info@uapp.org


УАВППГалузь пресиНовиниРинок преси УкраїниМикола Томенко оприлюднив заяву щодо напрямків законодавчої діяльності у сфері З
  Rambler's Top100 SEO-каталог