Преса про Асоціацію Собственная газета за $10 тыс Фотогалерея УАВПП. Цікаві фото видавців... "Гаряча лінія" Задай питання юристу!

Каталог
Мапа сайту
Фотогалерея
Головна сторінка

Ukrainian Association of Press Publishers • Украинская Ассоциация Издателей Периодической Печати

У А В П П

About Us
Про Асоціацію
Приєднуйтесь!
Новини
Навчання
Професійний конкурс преси
Тендери УАВПП

Для членів УАВПП

Документи Асоціації
Юридичний сервіс
Інформаційний сервіс

 
На сайті В Інтернеті

Ринок преси України

Редактор «не такого політичного кольору» - у відставку!

15.06.2006

Газета «Вісті Красноградщини» є місцевим друкованим органом, співзасновником якого виступають Красноградська райрада та райдержадміністрація. «Помаранчева» адміністрація призначила Наталію Зінченко редактором «Вістей Красноградщини» у 2005 році. Н. О. Зінченко має професійний досвід роботи понад 20 років, і до цього займала різні посади в редакції районної газети, працювала на телебаченні За час її керування суттєво зріс тираж газети, у 1,5 рази збільшився обсяг друкованої площі, вдвічі зменшилася вартість друку. Видання набуло сучасних рис. Жодних зауважень з боку замовника, згідно укладеного договору не існувало.

Проте, на розгляд сесії Красноградської районної ради 25 травня 2006 року було винесено звіт головного редактора районної газети «Вісті Красноградщини» Наталії Зінченко на тему «Про висвітлення в газеті діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та життєдіяльності району в усіх галузях».

Хоч це і є очевидним порушенням Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», оскільки редакція газети «ВК» не входить у затверджену структуру районної ради. Окрім того, включення подібного питання у порядок денний прямо суперечить ст. 15 Конституції України, що проголошує: «Жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов’язкова. Цензура заборонена». А подібні «слухання» є нічим іншим, як прямою й неприкритою цензурою. Крім того, ст. 2 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» чітко визначає, що «органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані… не чинити на них (на ЗМІ) будь-якого тиску і не втручатися в їх виробничий процес».

Однак, депутатська більшість новообраної Красноградської ради, що складається з представників Партії регіонів, яких зазвичай підтримують комуністи, нехтуючи законодавчими нормами, вирішила «розібратися» з неугодним редактором, за схемою, як це колись відбувалось на засіданнях партгоспактивів.

25 травня 2006 року II сесія V скликання Красноградської районної ради Харківської області ухвалила рішення № 22-5, згідно з яким роботу Н.О. Зінченко на посаді редактора газети «Вісті Красноградщини» було визнано незадовільною і її звільнено з займаної посади без зазначення законних підстав і мотивів такого рішення. Більше того, під час звіту на сесії районної ради на адресу Наталії Зінченко не було висловлено жодних серйозних зауважень чи нарікань, що стосувалися б її професійної діяльності на посаді редактора газети «Вісті Красноградщини». При вирішенні питання про звільнення редактора, Красноградська районна рада не звернула уваги й на те, що ще не вибіг термін контракту № 18-05к від 18 липня 2005 року, укладеного райдержадміністрацією з Н.О. Зінченко.

Слід сказати, що одночасно з обранням більшості депутатів районної ради від Партії регіонів, у район повернулося колишнє керівництво, яке змушене було залишити крісла після «помаранчевої революції». До демократичних перетворень газета піддавалася суворій цензурі – кожен її номер напередодні друку корегував особисто заступник голови райдержадміністрації М. Муригін, який і став зараз головою районної ради.

І одразу - «от такоє от».
Очевидно, «колишні» хочуть діяти колишніми методами. Чи не є це першим «дзвіночком» для розправи над тими редакторами, які за своїми політичними переконаннями відрізняються від нинішньої депутатської більшості на місцях у більшості східних РЕГІОНІВ України?


Автор: Юрій Чумак ХПГ

Версія для друку

Галузь преси

Новини
Анонси галузевих заходів
Медіа-законодавство
Медіа-аналітика
Медіа-спец
Дослідження
Регіональна преса 2005
Довідник видавця
Каталог корисних сайтів

© 2004-2024 УАВПП

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси:
(044) 289-99-90
info@uapp.org


УАВППГалузь пресиНовиниРинок преси УкраїниРедактор «не такого політичного кольору» - у відставку!
  Rambler's Top100 SEO-каталог