Президент і Рада директорів Каталог корисних інтернет-сайтів Професійна література для видавця "Гаряча лінія" Задай питання юристу!

Каталог
Мапа сайту
Фотогалерея
Головна сторінка

Ukrainian Association of Press Publishers • Украинская Ассоциация Издателей Периодической Печати

У А В П П

About Us
Про Асоціацію
Приєднуйтесь!
Новини
Навчання
Професійний конкурс преси
Тендери УАВПП

Для членів УАВПП

Документи Асоціації
Юридичний сервіс
Інформаційний сервіс

 
На сайті В Інтернеті

Ринок преси України

Заборонити та вилучити! Демократія по-закарпатськи

16.06.2006

Спеціальний випуск закарпатської газети «Неділя» - «Топ 50. Найвпливовіші люди Закарпаття» викликав в області неабиякий резонанс. Особливо серед самих номінантів, тобто серед закарпатської еліти. Сприйняття першої в Закарпатті подібної спроби визначити впливових людей було надто серйозним. 9 червня – день урочистої презентації спецвипуску – став серйозним випробуванням для колективу газети «Неділя». Опівдні до редакції завітало з десяток працівників судової виконавчої служби з метою вилучення всього тиражу спецвипуску. Ні, навіть не вилучення, а, як сказано у постанові державної виконавчої служби м.Ужгорода про відкриття виконавчого провадження, судовиконавці навідалися до редакції, щоб «заборонити розповсюдження всього 3000 тиражу спецвипуску газети «Неділя» №22 (131)». Ні більше, ні менше… І все це – «на виконання ухвали судді Ужгородського міськрайонного суду Микуляк П.П. за позовною заявою народного депутата України Кеменяша О.М.» Чесно кажучи, ніхто із закарпатських журналістів не пам’ятає, коли востаннє в історії закарпатських ЗМІ відбувалося подібне. Це ж вам не просто позов до суду про захист честі й гідності (що практикується доволі часто). Це блискавичне судове рішення про ЗАБОРОНУ (!!!) розповсюдження засобу масової інформації.

Про те, що до подій в редакції причетний О.Кеменяш стало зрозуміло одразу: серед «гостей» редакції було двоє представників керівництва обласної організації БЮТ. До речі, народний депутат України, член фракції БЮТ Олександр Кеменяш посідає у рейтингу четверте місце. (Цікаво, що в наближеній до О.Кеменяша обласній газеті висловлювалося обурення надто низьким місцем у рейтингу народного депутата – найімовірнішого, за твердженням видання, кандидата на посаду губернатора Закарпаття). Припущення, що до спроби вилучити тираж має відношення саме О.Кеменяш ще раз підтвердилися за кілька годин, коли в Інтернеті з’явився коментар помічника нардепа О.Солонтая. Кореспонденту ЗІКу він, зокрема, повідомив, що народний депутат має (!!!) намір подати судовий позов проти презентованого в Ужгороді видання "ТОП–50. Найвпливовіші люди Закарпаття". За його словами, «Кеменяш має претензії до тексту щодо його персони, в якому йдеться про те, що він неодноразово переходив у парламенті із фракції в фракцію. Тоді як О.Кеменяш чотири роки був позафракційним. Але, якщо автор тексту помилився випадково і видання спростує свої твердження, сенс подавати до суду відпаде».

Зверніть увагу: у коментарі Солонтая йшлося тільки про можливий(!!!) позов на випадок, якщо керівники проекту не принесуть вибачення Кеменяшу. Судовиконавці ж опиралися на конкретну судову ухвалу. Щоправда, коли саме відбувалося засідання суду, до цих пір так і не зрозуміло: згідно постанови – 8 червня, але в розкладі судових засідань Ужгородського міськрайонного суду подібне засідання не значиться. Нікого (!!!) ні з видавців спецвипуску, ні з керівництва, ні навіть з працівників редакції про засідання суду і про його рішення не було повідомлено! Тим не менш, подібні факти не стали на заваді судовиконавцям, котрі поводили себе в редакції не просто зі знанням справи, а з повним переконанням, що правда на їх боці. Зокрема, вражала поведінка державного виконавця Лілії Слободян: склалося враження, що фрази на кшталт «я до всіх вас доберуся», «та ви в мене всі знаєте, де?», «я вам усім ще покажу» - це звичайні вислови цієї панянки. Чи, можливо, «тінь» депутата так впливала на неї, а звідси - переконаність у вседозволеності та безкарності… І ще один нюанс: ухвала Ужгородського міськрайонного суду і постанова виконавчої служби збили з пантелику, (та що там збили з пантелику - вразили наповал!) своєю абсолютною юридичною неграмотністю! Все вказувало на те, що рішення приймалося нашвидкуруч і, очевидно, після «чийогось» телефонного дзвінка.

На урочистій презентації проекту керівництво видання публічно вибачилося перед О.Кеменяшем. Але конфлікт на цьому не повинен бути вичерпаний, бо ще багато запитань залишилися без відповідей. Зокрема, чому про позов нардепа та про засідання суду не було повідомлено керівників проекту? Чому журналістам не дали можливості оскаржити рішення суду? Чому саме такий метод обрано для залякування видавців проекту і саме у день урочистої презентації? Відображенням якої системи цінностей є подібний спосіб «розправи» з журналістами? І що, врешті-решт, робити тому, хто не має впливу на суддів?

Пам’ятаєте шекспірівського “Гамлета”? Людина, яка мала бути спадкоємцем престолу, не могла терпіти ситуації, коли поруч з нею було живе зло, яке керувало світом. Гамлет міг і не чекати чи терпіти якихось років п’ять, поки вмре його дядько, а просто вбити його – і стати королем. Але він цього не зробив, бо так не можна… У цьому - суть еліти.

Анастасія КОНІНФОРМАЦІЯ З ІНФОРМАГЕНСТВА

Суд задовольнив позов народного депутата Олександра Кеменяша щодо спецвипуску “ТОП-50. Найвпливовіші люди Закарпаття”

Ужгородський міськрайонний суд за позовом народного депутата, члена фракції БЮТ у ВР Олександра Кеменяша 8 червня ухвалив заборонити розповсюдження та вилучити увесь тираж спецвипуску газети “Неділя” “ТОП-50. Найвпливовіші люди Закарпаття” через недостовірну інформацію, поширену виданням про позивача. В ухвалі суду зокрема сказано, що рішення підлягає негайному виконанню і навіть у випадку оскарження ухвали його дії не зупиняє, – повідомив власкор ЗІКу.

‘9 червня до редакції газети прийшли десятеро судових виконавців з наміром виконати рішення суду. Однак на той момент увесь 3000 тираж журналу вже був розповсюджений,” – повідомив кореспонденту ЗІКу видавець газети “Неділя” Валерій Тимошенко. За його словами, на засідання суду представників редакції не запрошували. На даний момент редакція очікує на повідомлення зі сторони позивача або про відкликання позову , або про новий позов до суду з вимогою надрукувати спростування. Хоча в цьому немає потреби, запевнив видавець, “в розмові з представниками депутата ми повністю погодились з їхніми умовами”.
Разом з тим Валерій Тимошенко зазначив в коментарі ЗІКу, що не пригадує, щоб в Україні “за часи помаранчевої влади через технічну помилку вилучали увесь тираж”. Тимошенко також повідомив, що наразі претензій зі сторони інших героїв рейтингового видання до редакції не надходило.

Довідка ЗІКу.
Претензії депутата О.Кеменяша до газети спровокувало твердження, ніби він за часи своєї депутатської каденції змінив кілька фракцій. Натомість Олександр Кеменяш 4 роки був позафракційним, тепер належить до БЮТ.

Перша закарпатська інформаційна газета «НЕДІЛЯ»

Версія для друку

Галузь преси

Новини
Анонси галузевих заходів
Медіа-законодавство
Медіа-аналітика
Медіа-спец
Дослідження
Регіональна преса 2005
Довідник видавця
Каталог корисних сайтів

© 2004-2024 УАВПП

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси:
(044) 289-99-90
info@uapp.org


УАВППГалузь пресиНовиниРинок преси УкраїниЗаборонити та вилучити! Демократія по-закарпатськи
  Rambler's Top100 SEO-каталог