Список членів Української асоціації видавців періодичної преси Способы измерения аудитории прессы Фотогалерея УАВПП. Цікаві фото видавців... Новини WAN

Каталог
Мапа сайту
Фотогалерея
Головна сторінка

Ukrainian Association of Press Publishers • Украинская Ассоциация Издателей Периодической Печати

У А В П П

About Us
Про Асоціацію
Приєднуйтесь!
Новини
Навчання
Професійний конкурс преси
Тендери УАВПП

Для членів УАВПП

Документи Асоціації
Юридичний сервіс
Інформаційний сервіс

 
На сайті В Інтернеті

Ринок преси України

Вимирання львівських газет

29.06.2006

Завмирання у післявиборчий період цілого ряду львівських друкованих медіа стало справжньою тенденцією, що ставить їх на межу вимирання. Адже за останні кілька місяців перестали виходити або призупиняють роботу для "реорганізації" як мінімум п'ять газет із українського П'ємонту.

Ринок львівських ЗМІ штормить. Першою на дно пішла львівська газета „Молода Галичина”, яка припинила виходити за декілька днів до Великодня. Сама газета належала СДПУ (о). До неї ж приписували і колишнього керівника Західної регіональної митниці Тараса Козака, який зараз знаходиться в розшуку.

Першопричиною закриття став страйк журналістів, яким ще з березня не платять зарплати. Проте бажаного результату страйк не приніс, а навпаки ускладнив ситуацію. За словами журналістів, кілька днів тому вони намагалися зустрітися з головним редактором газети, проте удома його не застали. Однак журналістів повідомили, що у зв'язку з ліквідацією підприємства з 1 серпня їх звільнено. При цьому про таке рішення не поінформована біржа праці, що повинні були зробити ще до 1 червня. До того ж журналісти не можуть забрати своїх трудових книжок — офіс редакції закритий і опечатаний за орендний борг перед видавництвом. Самі журналісти зараз подумують над початком голодування.

Слідом за „Молодою Галичиною” відправилася газета „За вільну Україну!”. Правда, газету не закрили на зовсім. Процес назвали модним у Львові словом „реорганізація”. Відтепер газета виходить лише раз на місяць. Проте тут редколегия сказала правду — і 8 червня таки вийшов номер газети на 12 сторінках. На сьогодні ж всі працівники газети знаходяться у відпустці, яка триватиме до середини липня. Очікується, що після відпусток частину редакційного колективу звільнять, а також зменшать зарплату. „Перебудова” у газеті почалася після зміни власника, яким став відомий львівський бізнесмен Петро Димінський, якому приписують ще декілька львівських ЗМІ, серед яких радіо „Львівська хвиля”, Інтернет-сайт „ЗІК” і ТРК „Ес-Ті-Ві”. Ходять чутки, що він також зацікавлений в придбанні газети „Львівська газета”.

За словами директора ТЗОВ «За вільну Україну!» Ігоря Шведи, газета виходитиме раз на місяць лише протягом двох місяців. А після узгодження тематики і змін у складі трудового колективу газета знову побачить світло, проте в новому форматі.

Нагадаємо, «За вільну Україну!» почала виходити 1 липня 1990 року як видання Львівської обласної ради за ініціативою тодішнього її голови Вячеслава Чорновола. Пізніше Львівська обласна рада погодилася на передачу прав власності на видання трудовому колективу. В цілому впродовж 16 років в світ вийшло 2405 номерів.

Ще однією жертвою „реорганізації” стала львівська газета „Поступ”. Спочатку в щоденній газеті прибрали два номери, а вже з початку липня газета на якийсь час перестане виходити. Хоча скільки продовжиться вимушена відпустка невідомо. Офіційно штат газети поінформований про скорочення з 4 серпня. Варто нагадати, що „Поступ” раніше належав нинішньому міському голові Львова Андрію Садовому, який після виборів вирішив скинути непотрібний „баласт”. Новим власником „Поступу” стала Видавнича група „Експрес”, яка планує на базі газети створити аналітичний тижневик. Проте в Львові також ходять чутки, що зараз проект на межі зриву.

Також зникла з львівського ринку газеті „Істина”, яка почала виходити перед виборами. Її пов'язують з партією „Регіонів”. На рівні чуток так само говорять про закриття газети „Аргумент-газета”, яку пов'язують з тим же Димінським.

Не дивлячись на те, що зникає відразу декілька газет на заміну у Львові створюють поки тільки один новий проект. Керувати проектом буде відомий львівський політолог Орест Друль, який свого часу був шеф редактором „Поступу”, він же говорить що поки назву нового видання ще не придумали.

Він так само сказав що газета почне виходити до кінця року, хоча є інформація, що видавати газету почнуть з початку серпня. Планується, що це видання розповсюджуватимуть на території всієї України і друкуватимуть на 16-28 сторінках.

Спрямована газета буде на інтелігенцію і має мету популяризувати Західну Україну в інших регіонах. „Нова газета буде об'єктивна і незаангажована, вона повинна примусити людей почати думати”, — говорить Орест Друль.

Він так само розповів, що зараз ведуть переговори щодо участі в проекті відомих львівських і київських журналістів.

Сам проект в Львові вже встигли охрестити аналогом газети „Республіка”, який колись декілька місяців видавав вже покійний львівський журналіст Олександр Кривенко.


Источник: ІМІ

Версія для друку

Галузь преси

Новини
Анонси галузевих заходів
Медіа-законодавство
Медіа-аналітика
Медіа-спец
Дослідження
Регіональна преса 2005
Довідник видавця
Каталог корисних сайтів

© 2004-2024 УАВПП

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси:
(044) 289-99-90
info@uapp.org


УАВППГалузь пресиНовиниРинок преси УкраїниВимирання львівських газет
  Rambler's Top100 SEO-каталог