|
Новини УАВПП
|
Відбулася церемонія нагородження переможців і лауреатів Третього Всеукраїнського конкурсу преси-2005
06.09.2005
3-го вересня 2005 року у конференц-залі готелю «Братислава» (м.Київ) відбулася Церемонія нагородження переможців і лауреатів Третього Всеукраїнського конкурсу преси -2005 та Конференція за підсумками конкурсу. Фіналісти цього престижного галузевого змагання отримали почесні дипломи та цінні призи, а численні гості своїми бурхливими оплесками підтримували високий рівень урочистості.
22 липня цього року відбулося підсумкове засідання членів журі Третього Всеукраїнського конкурсу преси-2005, на якому були названі переможці та лауреати. (Повний перелік переможців та лауреатів дивіться за адресою: http://www.uapp.net/uapp/news/uapp/2005/07/25/news_716.html). Журі конкурсу у складі 20 відомих медіа-фахівців оцінювало конкурсні роботи у трьох блоках номінацій: “Журналізм періодичного видання”, “Дизайн і реклама періодичного видання”, “Маркетинг і просування періодичного видання “. Загалом, у Третьому конкурсі змагалися 943 роботи від 145 учасників з усіх регіонів України. Призовий фонд конкурсу склав 25 000,00 грн.
На підсумковій конференції виступили члени Журі конкурсу, які проаналізували найбільш характерні риси цьогорічного змагання.
Так, журналістка газети „Кременчуцький телеграф” Лариса Артеменко, яка оцінювала номінацію “Краща публікація економічної тематики” наголосила, що жанр економічної журналістики переживає не кращі часи. Приміром, журналісти часто-густо не дають відповіді на питання, які самі ж поставили. Також у багатьох „економістів” існують проблеми з визначенням джерел інформації та їх належним використанням.
Відомий медіа-тренер, член Журі у номінації «Краща публікація соціальної тематики» Зоя Казанжи повідомила, що оцінки всіх членів Журі цієї номінації співпали майже стовідсотково, і запевнила, що жодних консультацій та обмінів думками з приводу робіт ніхто не проводив. Вона детально зупинилася на концептуальних, жанрових та ілюстративних проблемах „соціалки”, запропонувавши аудиторії слушні та іронічні коментарі на прикладах прочитаних 182 робіт.
Головний редактор «Газеты по-киевски», член Журі у блоці «Дизайн и реклама», Вадим Балицький зауважив, що після того, як перестали проводитися навчання для дизайнерів (які свого часу започаткував IREX/ПроМедіа), рівень дизайну та верстки у вітчизняних видань суттєво погіршився. Особливо цю тенденцію можна спостерігати, за словами В.Балицького, на прикладі регіональної преси.
Директор рекламної агенції «Медиа-регион» Зоряна Якимчук, член Журі конкурсу у номінації «Кращий оригінальний (виготовлений у редакції періодичного видання) рекламний макет», розповіла, що цьогорічні рекламні макети принесли багато приємних несподіванок. Цікаво, що переможцями та лауреатами цієї номінації стали лише регіональні видання – але це жодним чином не позначилося на сміливості рішень та їх втіленні.
Доклад Володимира Корнилова, директора Центру стратегічного планування, члена Журі у блоці «Маркетинг та просування», містив конструктивну критику цьогорічних маркетингових ідей. Зокрема виступаючий відмітив, що багато із цьогорічних маркетингових розробок містили варіації на тему ідей минулого року. Також, на майбутнє, він порадив редакціям для вирішення найрізноманітніших маркетингових завдань активніше застосовувати CRM-технології.
Голова Журі конкурсу, віце-президент Українського Медіа Холдингу, Григорій Шверк відмітив безкомпромісність боротьби конкурсантів та об’єктивність і неупередженість суддів. Особливої інтриги цьому галузевому змаганню додав той факт, що в усіх конкурсних номінаціях точилася боротьба між національними та регіональними журналістами, дизайнерами і маркетологами.
Багато хто з лауреатів цьогорічного конкурсу запевнив, що їхні видання докладуть максимум зусиль, щоб наступного року, вже у Четвертому конкурсі, посісти перші місця.
Інф. УАВПП
|
|
Версія для друку
|
|
|